V čem je jiný ETA PC 20-105 kW kotel na pelety

Kategória:

ETA PC 20 až 105 kW

PelletsCompact ETA je priestorovo úsporný zázrak

Vďaka spôsobu, akým je navrhnutý, by Pellets Compact nemal narúšať atmosféru obývačky a môže byť umiestnený priamo pri stene. Vďaka tomu sa uvoľní vzácny priestor v technickej miestnosti, ktorú môžete využiť na iné účely . Skladovanie peliet nevyžaduje žiadne väčšie priestory ako akýkoľvek iný sklad paliva a môže byť umiestnený až 20 m od kotla. Takmer každý dom ponúka dostatočný priestor pre takýto systém vykurovania, čím robí z PelletsCompact ideálnu voľbu pre renováciu vášho vykurovacieho systému.

Kompletná kontrola s ETAtouch

Vychutnajte si úplnú kontrolu nad vykurovacím systémom na 5,7“ (14,5 cm) dotykovom displeji. Zrozumiteľné obrázky zlučujú nastavenie „zvýšenia“ alebo „zníženia“ teploty do niekoľkých dotykov.

Diaľkové ovládanie cez Internet pomocou smartphonu alebo počítača

Ak ste pripojili kotol na internet a vlastníte dotykový smartphone, môžete sprístupniť dotykový displej kotla na telefóne. Nebudete sa už pýtať sami seba tú klasickú otázku, „Vypol som kúrenie?“. Môžete používať mobilný telefón na diaľkové ovládanie vykurovacích okruhov do pohotovostného režimu a aktivovať ich pred vašim návratom. Nikdy viac sa nevrátite do chladného domova po zimnej dovolenke. Môžete taktiež diaľkovo ovládať vykurovací systém v celom dome pomocou smartphone – alebo iPadu, iPodu … alebo dokonca cez počítač. Všetko čo potrebujete je smartphone kompatibilný s pripojením k sieti, vybavený operačným systémom Android (HTC) alebo iOS (Apple), a bezdrôtovým pripojením k internetu vo vašom dome. Môžete sprístupniť dotykový displej ETAtouch v počítači pomocou každého prehliadača, ktorý podporuje HTML 5, čo v súčasnosti zahŕňa Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome a Internet Explorer 9.

Externý prívod vzduchu pre použitie vo vykurovanej časti domu

Vo väčšine krajín neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na kotolne pre zariadenia pod 35 kW. Kotol tak môže byť inštalovaný v technickej miestnosti, komore alebo pivnici. ETA PC je ideálne vybavený pre tento spôsob použitia v duálnych miestnostiach. Vzhľadom na to, že má vonkajší prívod vzduchu a nespolieha sa len na okolitý vzduch, môže byť umiestnený vo vykurovanej časti domu, či obytnom priestore s riadeným vetraním. Vzhľadom na rozdiely medzi rôznymi stavebnými predpismi Vás žiadame, aby ste vopred kontaktovali príslušné stavebné úrady.

Plne vybavený

Každý ETA kotol na pelety je štandardne vybavený lambda sondou, automatickým čistením a kompletným riadiacim systémom. To minimalizuje emisie vášho ETA PelletsCompact pri zaistení maximálnej dennej efektívnosti počas celého vykurovacieho obdobia. Keďže je to kompletné riešenie, váš celý vykurovací systém, vrátane akumulačnej nádoby, vykurovacích okruhov a solárneho systému, tak môže byť integrovaný do riadiaceho systému kotla. To zaisťuje, že energia vygenerovaná zo slnka má vždy prednosť pred energiou z kotla.

Čisté riešenie

Čistý kotol bude poskytovať lepšie využitie paliva. Plne automatické čistenie ETA PelletsCompact zahŕňa čistenie výmenníka a odstraňovanie popola. Zbernicu na popol je potrebné vyprázdňovať len dva alebo trikrát ročne. Po vyprázdnení je možné ho rýchlo a jednoducho uložiť do PelletsCompact, je to priestorovo úsporné a hlavne veľmi čisté riešenie.

ETA – pohodlné kúrenie drevom

Každý kto miluje horenie dreva – či už je to romantický táborák alebo nádherná kachľová pec v obývacej izbe. Ale kto by chcel vykurovať celý svoj dom s drevom? A čo neustále cesty do pivnice za účelom prikladania paliva? Samozrejme je tu riešenie tohto problému – vykurovanie peletami.
Moderný kotol na pelety je rovnako účinný ako kotol na vykurovací olej alebo plyn, poskytujúci teplo dotykom tlačidla.

Rozdiel je v dodávke paliva

Každý rok sa viac a viac ropy mení na plasty – máme na mysli naše vozidlá, či potrubie do našich domovov. Vzhľadom na tento dopyt zásoby ropy a tekutých plynov, ktorými sú tiež ropné produkty, ich zásoba klesá a ceny rastú. Drevo predstavuje bez uhlíkové riešenie, čo umožňuje aby sme pracovali v dokonalej harmónii s cyklami prírody. Vďaka sile slnka sa oxid uhličitý tvorený z horiaceho dreva využíva pre rast stromov v lese.

Prečo používať akumulačnú nádobu?

Kým PC fungujú dokonale aj bez akumulačnej nádoby, toto vám môže otvoriť úplne nový svet úspory paliva. Ukladá celý výkon kotla a poskytuje presný ohrev domu a vody. Akumulačná nádoba je obzvlášť vhodná na jeseň alebo na jar, keď sú požiadavky na kúrenie pomerne nízke, alebo v letnom období, ak nie je dostupný solárny systém na poskytovanie TÚV. To bráni zbytočnému zapaľovaniu kotla a napokon ušetrí veľké množstvo paliva.

Využitie slnečnej energie pri zvýšenej zimnej spotrebe

V zime sa solárny panel snaží dosiahnuť 60° potrebných pre ohrev vody. V zime sa využitie solárneho panelu výrazne zvýši jeho použitím pre podlahové vykurovanie, ktoré vyžaduje nižšie teploty. Ak sú vykurovacie okruhy a solárny panel pripojené priamo k akumulačnej nádobe, výkon slnka môže byť integrovaný priamo do podlahového kúrenia v spodnej polovici zásobníka. Keď nie je počas leta potrebné vykurovanie, teplota sa zvyšuje a slnko môžete využiť pre ohrev TÚV. Kombinácia 800-litrovej akumulačnej nádoby a 8–12 m2 plochy solárnych panelov je otestované riešenie pre jeden rodinný dom.

Akumulačná nádoba a/alebo ohrev vody nemusia byť umiestnené v kotolni. Môžete ich inštalovať do oddelenej miestnosti, ideálne čo najbližšie k výstupom horúcej vody tak, aby mohla horúca voda vytekať z kohútika ihneď po otvorení bez potreby cirkulácie.

Dodávka TÚV

Ponechanie nespotrebovanej teplej vody v zásobníku dlhšie obdobie podporuje rast mikróbov a baktérií. V module pre čerstvú vodu sa používa výmenník tepla na výrobu hygienickej teplej vody, keď je to potrebné. Klasické zásobníky TÚV môžete nahradiť akumulačnou nádobou vybavenou modulom čerstvej vody – potrebný voľný priestor nie je väčší ako 0.5 m2.

Kompletný riadiaci systém

Bez ohľadu na vek budovy je úspora energie možná len s výbornou izoláciou a najmodernejším systémom riadenia. PelletsCompact je preto vybavený kompletným ovládaním pre celý vykurovací systém. To zahŕňa radiátory, podlahové vykurovanie, riadenie akumulačnej nádoby, ohrev vody (zásobník alebo čerstvá voda) a solárny vykurovací systém.

Jednoduché dotykové ovládanie

ETAtouch umožňuje jednoduché nastavenie a prepínanie prostredníctvom zrozumiteľných obrázkov, takže môžete urobiť viac ako kedykoľvek predtým. Pomocou len niekoľkých kliknutí prstom môžete skontrolovať úroveň náplne akumulačnej nádoby a prácu solárneho systému.

ETAtouch – prístupná kedykoľvek a kdekoľvek

Dvoma dotykmi prstov sa na dotykovej obrazovke riadenia ETAtouch dostanete do cieľa. Obrazovka so svojimi snímkami všetko vysvetľuje. Prvým stisnutím prsta sa navolí časť vykurovacieho zariadenia a druhým stisnutím funkcia, ktorá má byť prestavená. A tento komfort existuje aj pre celé vykurovacie zariadenie vrátane slnečných kolektorov.

Diaľkové ovládanie s ETAtouch

S ETAtouch je možné kotol ovládať cez smartphone, tablet alebo PC, v prípade, že je v kotolni k dispozícii LAN – zásuvka s napojením na internet. Napríklad pohodlná dovolenková funkcia. V riadení je možné už niekoľko dní pred dovolenkou zadať odchod a príchod. Vykurovanie v priebehu tejto doby beží v zníženom režime a spustí sa znovu tesne pred príchodom. Pomocou diaľkového ovládania prostredníctvom smartphonu je možné ešte na ceste na dovolenku prestaviť znížený režim. Často sa z dovolenky vraciate inak ako sa pôvodne naplánovalo. Pokiaľ dovolenku ukončíte predčasne, máte možnosť z miesta dovolenky cez smartphone vykurovanie predčasne spustiť.

Prístup z celého sveta cez platformu „meinETA“

Diaľkový prístup prebieha cez internetovú platformu pre ETA zákazníkov „meinETA“. Po prihlásení na tejto platforme je kotol prístupný cez internet z každého kúta zeme.

Chcete lepší topení? Kontaktujte nás.
  • +421 41/422 0 422
  • [javascript protected email address]