V čom je iný ETA PU 7 až 15 kW kotol na pelety

Kategória:

ETA PU 7 až 15 kW – malý ale kompaktný

Dvoma dotykmi

Kompletné ovládanie celého vykurovacieho systému je prístupné cez dotykový displej. Môžete zvýšiť alebo znížiť teplotu alebo skontrolovať množstvo peliet v sklade paliva alebo výkon solárnych panelov.

Prístupný kedykoľvek, kdekoľvek

Predstavte si, že zabudnete vypnúť kúrenie v zhone pred odchodom na dovolenku. Ak je kotol ETA pripojený na internet, môžete ho ovládať pomocou smartphonu z auta a prepnúť ho do pohotovostného režimu. A aj keď ste stále doma, môžete použiť smartphone alebo iPad ako diaľkové ovládanie pre kotly a celý vykurovací systém.

Čisté riešenie

Čistý kotol lepšie zužitkuje palivo. Patentovaný otočný rošt sa sám čistí a popol z celého kotla je automaticky odvádzaný pomocou šneku do zbernice na popol. Zbernicu na popol je potrebné vyprázdňovať len dvakrát alebo trikrát za rok a potom sa rýchlo a ľahko ukryje opäť za predným panelom. A ak ste zabudli vyprázdniť zbernicu na popol, PelletsUnit Vám to pripomenie prostredníctvom e-mailu.

Celá kotolňa v kotle

Čerpadlo vykurovacieho systému (trieda energetickej účinnosti A) so zmiešavacím ventilom, expanznou nádobou (18l), bezpečnostnými zariadeniami a prepínacím ventilom pre teplú vodu sú zabudované v kotle a pripravene na prevádzku – kompaktná „kotolňa“ v kotle s minimálnymi nákladmi na inštaláciu. Je možný aj druhý vykurovací okruh vo vnútri PelletsUnit. S jeho nehlučným keramickým zapaľovaním PelletsUnit nepotrebuje osobitnú miestnosť (kotolňu).

Zmeňte kotolňu na multifunkčnú

Vzhľadom k tomu, že PelletsUnit potrebuje menej miesta, v novej kotolni je viac miesta pre Vaše koníčky. S externým prívodom spaľovacieho vzduchu môže byť dokonca kotol PelletsUnit prevádzkovaný v obývacom priestore s riadeným vetraním.

3 atraktívne verzie predného panelu

Nový PelletsUnit je dodávaný s “ľadovo-sivým metalickým” štandardným dizajnom – triezvy, puristický a elegantný. Ale PelletsUnit môžete včleniť do domácnosti s voliteľným vzorom „metalickej antracitovej”, „tmavého dreva“ alebo “čiernej kože”. Voľba je na Vás, a ak sa Vám už nepáči, môžete predný panel vymeniť alebo si navrhnúť vlastný.

Pohodlné kúrenie peletami

Najjednoduchší spôsob použitia PelletsUnit

Nastavenie kotla a pripojenie vykurovacích telies, zásobníka TÚV, skladu peliet a komína a kotolňa je hotová. Všetky potrebné čerpadlá a ventily sú v PU už nainštalované a je pripravený na prevádzku, vrátane riadiaceho systému. Do kotla môžete pridať aj druhý vykurovací okruh alebo pripojiť solárne panely k zásobníku TÚV. Potrebný riadiaci systém je už nainštalovaný v kotle. Zásobník TÚV nemusí byť v kotolni. Môžete ho inštalovať na samostatnom mieste, ideálne čo najbližšie miestu odberu teplej vody tak, aby horúca voda mohla tiecť z kohútikov okamžite bez nutnosti cirkulácie. Pre pohodlie a komfort by mal mať zásobník TÚV najmenej 200 litrov.

Moderný kotol na pelety je rovnako účinný ako olejový alebo plynový kotol, poskytujúci dodávku tepla stlačením tlačidla ŠTART.

Rozdiel je v prívode paliva

Každý rok sa stále viac a viac ropy mení na plasty – diely našich vozidiel alebo potrubia v našich domovoch. Tvárou v tvár tomuto novému dopytu sa zásoby ropy a LPG, čo je tiež ropný produkt, stenčujú, zatiaľ čo ceny stúpajú. S drevom sa môže zapojiť do uhlíkovo neutrálneho cyklu. Vďaka sile slnka je oxid uhličitý produkovaný pri spaľovaní dreva a začlenený do rastu nových stromov v lese.
ETAtouch riadiaci systém, ktorý umožňuje diaľkové ovládanie dvoch vykurovacích okruhov (radiátory alebo podlahové kúrenie), správu akumulačnej nádoby, dodávku TÚV (zásobník alebo čerstvá voda) a jednoduchý solárny systém je súčasťou štandardnej dodávky.

Využite výkonu slnka so zvýšením výnosu v zime

S akumulačnou nádobou je možné pripojiť solárne panely ľahko a efektívne. V zime sa solárny panel snaží dosiahnuť 60°C potrebných pre ohrev teplej vody. Jeho účinnosť v zime sa výrazne zvyšuje pri použití podlahového kúrenia, ktoré vyžaduje nižšiu teplotu. Ak sú vykurovacie okruhy a solárny panel pripojené priamo do akumulačnej nádoby, môže sa slnečná energia aplikovať priamo do podlahového kúrenia cez spodnú polovicu akumulačnej nádoby. Ak v lete nie je potrebné vykurovanie, teplo stúpa nahor a slnko sa „automaticky“ stáva dostupné pre zásobovanie teplou vodou. Kombinácia 800l akumulačnej nádoby a 8 až 12 m2 solárnych panelov je vhodné riešenie pre rodinný dom.

Akumulačná nádoba?

Akumulačná nádoba ukladá celý výkon kotla a poskytuje presne správne množstvo tepla pre Váš domov a dodávku teplej vody. Pre individuálnu reguláciu teploty v miestnosti sú fázy s veľmi nízkymi nárokmi na kúrenie ale s konvenčným systémom regulácie vykurovacieho okruhu. Nároky na vykurovanie na jar a na jeseň sú taktiež veľmi nízke pretože sú určené pre zásobovanie teplou vodou v lete. Akumulačná nádoba môže poskytnúť tieto malé množstvá energie, čím sa zníži frekvencia reštartovania kotla a v konečnom dôsledku úsporu paliva.

Dodávka hygienickej teplej vody

Ponechanie teplej vody v zásobníku dlhší čas podporuje rast choroboplodných zárodkov a baktérií. V module čerstvej vody je použitý tepelný výmenník na výrobu hygienickej teplej vody, vždy keď je to potrebné. Konvenčný zásobník TÚV je možné nahradiť akumulačnou nádobou vybavenou modulom čerstvej vody – dodatočné požiadavky na priestor nie sú viac ako 0,5 m2.

Prístup kedykoľvek a kdekoľvek

Dvoma dotykmi prsta sa na dotykovej obrazovke riadenia ETAtouch dostanete do cieľa. Obrazovka so svojimi snímkami všetko vysvetľuje. Prvým dotykom prsta sa navolí časť vykurovacieho zariadenia a druhým dotykom funkcia, ktorá má byť zmenená. A tento komfort existuje aj pre celé vykurovacie zariadenie vrátane slnečných kolektorov.

Diaľkové ovládanie s ETAtouch

S ETAtouch je možné kotol ovládať cez smartphone, tablet alebo PC. V prípade, že je v kotolni k dispozícii LAN- zásuvka s napojením na internet.

Užitočná dovolenková funkcia

V riadení je možné už niekoľko dní pred dovolenkou zadať odchod a príchod. Vykurovanie v priebehu tejto doby beží v zníženom režime a spustí sa znovu tesne pred príchodom. Pomocou diaľkového ovládania prostredníctvom smartphonu je možné ešte na ceste na dovolenku prestaviť znížený režim. Často sa z dovolenky vraciate inak ako sa pôvodne naplánovalo. Pokiaľ dovolenku ukončíte predčasne, máte možnosť z miesta dovolenky cez smartphone vykurovanie predčasne spustiť.

Prístup z celého sveta cez internetový server „meinETA“

Diaľkový prístup prebieha cez internetový server pre ETA zákazníkov „meinETA“. Po prihlásení na tejto platforme je kotol prístupný cez internet z každého kúta zeme, či už cez tablet z gauča obývačky alebo prostredníctvom hotelového počítača a samozrejme aj cez každý smartphone. Prístup ku kotlu je prirodzene chránený menom a heslom. Ako môže fungovať diaľkové ovládanie kotla, pozrite si už teraz na www.meinETA.at.

Ak ste na Váš kotol zabudli, pošle Vám email

Ak je nádobu na popol potrebné vyprázdňovať len jeden alebo dvakrát ročne, ak kotol bez problémov beží, nemusí sa denne kontrolovať. Ak bude predsa vyžadovať pomoc človeka, pošle Vám email.

Lepšia príprava pre servis

V prípade poruchy je možné poskytnúť kúrenárovi alebo zákazníckemu servisu vzdialený prístup ku kotlu. Tak sa môže každý servisný zásah lepšie pripraviť a technik zákazníckeho servisu bude mať so sebou tie správne náhradné diely. Odborník môže vykonávať zásahy prostredníctvom diaľkového ovládania. Väčšinou nie je zásah zákazníckeho servisu potrebný, pretože malé chyby po vykonaní diaľkovej diagnózy môže odstrániť sám zákazník s podporou odborníka na telefóne.

Chcete lepšie kúrenie? Kontaktujte nás.
  • +421 41/422 0 422
  • [javascript protected email address]