O nás - ETA

Spoločnosť ETA – kotly z Rakúska ETA sa špecializuje na výrobu vykurovacích systémov biomasou, teda kotlov na kusové drevo, pelety a drevnú štiepku.

ETA znamená efektívnosť

ETA energy spája najmodernejšiu techniku s prirodzene obnoviteľnými zdrojmi.

Technici označujú efektívnosť, teda účinnosť kúrenia gréckym písmenom η, ktoré sa vyslovuje „eta“. Kotly značky ETA sú symbolom vyššej tepelnej účinnosti pri nižšej spotrebe paliva, ohľaduplnosti k životnému prostrediu a trvalej udržateľnosti.

PRODUKTY ETA

Drevo

Staré ale dobré palivo

Drevo je naše najstaršie ale aj najmodernejšie palivo. Medzi otvoreným ohňom z jaskyne a najmodernejším spaľovacím kotlom na biomasu sa rozprestiera dlhá história. V polovici 20. storočia na krátku dobu poklesol počet kúrení na drevo. Novou metódou bolo vykurovanie naftou. Bola to však len krátka prestávka v porovnaní so stabilným používaním dreva. V súčasnosti už vieme, že vykurovanie fosílnymi palivami nemá budúcnosť.

Prispieva k zohrievaniu klímy a škodí životnému prostrediu. Zároveň nie je zabezpečená ani dlhodobá bezpečnosť zdrojov pretože fosílnych surovín je čoraz menej, neobnovujú sa a čiastočne pochádzajú z politicky nestabilných regiónov. Oproti tomu je drevo výhodnejšie. Udomácnený a obnoviteľný zdroj, ktorý pri spaľovaní nezaťažuje podnebie. Niet sa preto čomu diviť, že kúrenie drevom prekvitá!

Komfort s mnohými súčasťami

Hornorakúska spoločnosť ETA od decembra 1998 projektuje a vyrába vykurovacie kotly na drevo novej generácie. Vynikajú množstvom patentovaných technológií najmodernejších regulačných techník a aj napriek tomu je ich obsluha dokonalo jednoduchá. Vďaka komfortu a účinnosti sú výrobky značky ETA obľúbené na celom svete. ETA je jedným z popredných výrobcov kotlov na biomasu.

NAŠE PRODUKTY

Kúpou získate viac než iba kotol – Ten, kto sa rozhodne pre kotol na drevo alebo pelety značky ETA, ťaží z trvalej udržateľnosti.

 
PRODUKTY ETA

A to nie iba v oblasti paliva. Spoločnosť ETA koná zodpovedne vo všetkých oblastiach.

Vďaka tomu vznikajú trvale udržateľné pracovné miesta v danom regióne. Cez 230 zamestnancov v Hofkirchen (obec v Rakúsku v dolnom Bavorsku pri rieke Trattnach) má k dispozícii tie najlepšie pracovné podmienky, okrem iného aj vlastnú prevádzkovú jedáleň, svetlé montážne a skladovacie priestory, posilňovňu a saunu. K dispozícii je aj bezplatná prípojka na nabíjanie elektromobilov, ktorá je zásobovaná vlastnou elektrickou energiou z fotovoltaickej elektrárne spoločnosti. Táto elektráreň zabezpečuje aj celkovú spotrebu elektrickej energie budovy, vďaka čomu sa ušetrí približne 230 ton CO2 ročne.


     

Máte záujem o naše produkty? Kontaktujte nás

Zadajte vaše celé meno.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne číslo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Chcete lepšie kúrenie? Kontaktujte nás.
  • +421 41/422 0 422
  • [javascript protected email address]